Oto historia tak niezwykła, aż trudno uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę. Nieznane Indie. Pielgrzymka do zapomnianego świata to fascynująca opowieść z życia Walthera Eidlitza, który na przekór wszelkim przeciwnościom losu decyduje się spełnić swoje długo pielęgnowane pragnienie i udać się do kraju mędrców i joginów. Opuszcza pogrążoną w wojnie Europę i zamieszkuje w Indiach. Książka ta pokazuje, iż życie, bez względu na okoliczności, może być wypełnione pięknem i radością. Nawet w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, człowiek sam zadecyduje o swoim życiu i szczęściu, jeśli tylko odważy się wyruszyć w podróż w nieznane…

vx007-walther-eidlitz-portrait-562x718Walther Eidlitz (1892–1976), austriacki pisarz, indolog, autor wielu książek opisujących niezwykłe i często niedostępne dla przeciętnego Europejczyka aspekty kultury Indii. Jako historyk religii umiejętnie przedstawia historyczny kontekst duchowych praktyk, które w Indiach przetrwały setki lat. W 1938 r. udał się do Indii w poszukiwaniu duchowej wiedzy. W czasie II wojny światowej trafił do brytyjskiego obozu dla internowanych w Kolkacie, gdzie poznał tradycję gaudijawisznuizmu. W 1946 r. udał się do Szwecji. Tam w 1975 r. otrzymał honorowy tytuł doktora Uniwersytetu w Lund.

książkę można kupić tutaj

Nieznane Indie - Walther Eidlitz

Walther Eidlitz (Wamandas) był jednym z pierwszych Zachodnich gaudijawisznuitów. Został inicjowany przez Swamiego Bhakti Hridaja Bon, który na polecenie swego guru Bhaktisiddhanty Saraswatiego rozpoczął nauczanie Tradycji Ćajtanji w Europie. Z pośród założonych w tamtych latach ośrodków i świątyń, ten Londyński istnieje do dzisiaj (Sri Vasudev Gaudiya Math Gaudiya Mission UK)

(40 wyświetleń)