Dzisiaj obchodzimy Guru Purnimę. Dzień poświęcony pamięci Wjasadewy. Wg tradycji Wjasadewa jest kompilatora 4. Wed, Puran i Mahabharaty. Tego dnia wielbimy Guru jako tego który wyprowadził nas z ciemności ignorancji do światła wiedzy.

bap 2014 33442

Guru jest łącznikiem pomiędzy indywidualną osobą, a Najwyższym. Dlatego tego dnia Guru Pudźa wykonywana jest jako okazanie szacunku i wdzięczności Guru.

Tradycyjnie nauka jogi przekazywana jest ustnie i indywidualnie od Guru (mistrza duchowego) do śiśja (duchowego ucznia), odbywa się to poprzez osobiste i ustne przekazanie nauk oraz praktyczny pokaz, demonstrację tych nauk. Wewnętrzne duchowe doświadczenie Guru nie może zostać przekazane jedynie poprzez słowa. Jest łatwo powiedzieć „kocham cię”, ale trudniej jest żyć w takim stanie miłości. Podobnie łatwo jest mówić o jodze, ale wewnętrzne i indywidualne mistyczne przeżycie jest wyjątkowym aromatem który nie jest dostępny dla zewnętrznego świata. Wspaniałość życia zaawansowanej duchowo osoby sprawia, że coś wspaniałego ukazuje się w sercu praktykującego.

W ten niezwykły dzień ofiarowujemy pełne szacunku pokłony Swamiemu BA Paramadvaiti, założycielowi Vrinda Mission oraz Inbound School of Yoga, poszukujemy Jego błogosławieństwa dla naszych żyć.

GURU PRANAM MANTRA

om ajñana- timirandhasya jñanañjana-salakaya
caksur unmilitam yena tasmai sri-gurave namah

Urodziłem się w najciemniejszej ignorancji i mój mistrz duchowy otworzył moje oczy światłem wiedzy. Ofiarowuję mu moje głębokie wyrazy szacunku.

(386 wyświetleń)